Komunitné projekty v Trenčíne už čoskoro

Vyzbierali financie počas benefičného plesu a tie chcú použiť na komunitné projekty v Trenčíne. Najnovšie plánujú otvoriť druhú chránenú dielňu – baliareň.

„Ľudia s postihnutím tam budú baliť kávu, ktorá bude aj výrobkom Rotary a tiež budeme baliť bio kokosový cukor, nejaké koreniny,“ vysvetlila zámer prezidentka Rotary Club Trenčín Laugaricio, Ľubica Brezová. Baliareň by mala byť v priebehu mesiaca, dvoch otvorená. A výrobky sa budú predávať aj v prvej chránenej dielni – v Kaviarni na ceste. Prácu tak môže nájsť šesť ľudí, hlavne z DSS Adamovské Kochanovce, spolu so svojimi asistentmi. Zatiaľ prebieha nácvik ich zručností.

„Pretože to nie je jednoduché pre nich aj lepiť nálepky, strihať a podobne,“ objasnila Brezová. Okrem toho plánuje klub použiť vyzbierané peniaze aj na otvorenie sociálneho šatníka, respektíve aj akejsi požičovne všetkého. „A mohli by si odtiaľ požičať napríklad spacák alebo stan, keď niekam idú, potom to tam vrátiť. Tiež by tam mohli byť veci, keď sa ľudia vysťahovávajú  z domu a nemajú kam posunúť chladničku, sporák atď,“ doplnila Brezová.

Magdaléna Švančarková – Trenčiansky terajšok