Masívna výsadba stromov v Trenčíne

Masívna výsadba stromov v TrenčíneSoblahovská ulica v Trenčíne rozkvitne vždy na jar do ružova. Po oboch stranách ju totiž lemujú čerešne pílkaté. Ľudia im hovoria sakury. Vysadené však boli už pred viac ako 40 rokmi a pomaly dožívajú.

Sú to stromy, ktoré už majú za svojou životnosťou. Postupne budú odchádzať aj ostatné. Tým pádom treba Soblahovskú obnoviť,“ hovorí Peter Kadák z MHSL, m.r.o. Trenčín s tým, že tento rok pribudlo 90 nových stromov. Vlani tu zasadili 28 nových stromov.

Nové rastliny boli dodané s koreňovým balom v priemere 50 až 60 cm. Ich vek pri vysadení je desať a viac rokov. Ako objasňuje, pri výsadbe sa používa stroj, ktorý vlastne vŕta jamy. Priemer už záleží od vrtáku, od veľkosti balíka sa používa rôzny priemer a jamy sa robia hlboké, zhruba o tretinu viac ako je veľkosť balíka. Budúci rok by mali už všetky vysadené stromy spolu zakvitnúť. Okrem nich pribúdajú v meste aj ďalšie druhy. „Sú tam čerešne javory, ľaliovníky, ambrovníky, idú sa sadiť ešte lipy,“ dodal Kadák.Masívna výsadba stromov v TrenčíneAko uviedla hovorkyňa mesta Erika Ságová, celkovo bude v jarnej náhradnej výsadbe vysadených spolu 225 stromov a krov, ktoré boli obstarané v hodnote 16.500 eur.

Magdaléna Švančarková – internetová TV Trenčiansky terajšok