Mladí trenčianski karatisti na šampionáte valcovali

Majstrovstvá Slovenska detí a žiakov  do 12 rokov v karate v súťažných disciplínach agility, kata a kumite sa uskutočnili v Poprade. Na tomto národnom šampionáte sa zúčastnilo 61 klubov s rekordným počtom 595 pretekárov a 1166 štartov.

Športový klub Real team Trenčín reprezentovalo 31 pretekárov. Potvrdili svoju výbornú formu a na krku sa pretekárom zaligotalo až 20 získaných medailí. V celkovom hodnotení sa umiestnili ako TOP 3 najúspešnejší tím na SLOVENSKU. (5x ZLATO , 6x STRIEBRO, 9x BRONZ)

Počas slávnostného ceremoniálu si prevzali ocenenia víťazi Slovenského pohára – Nikolas Kalafut, Viktor Beňo, Nina Pummerová, Lukáš Kostelný, Viktória Kadlecajová. Titul v individuálnych kategóriách vybojoval ako prvý Nikolas Kalafut, ktorý po bronzovej medaili z kata, striebornej v kata teame nastúpil dostatočné nabudení a suverénne víťazil v každom zápase a získal zaslúžené zlato.

Ďalšie prvenstvo patrilo Lukášovi Kostelnému, ktorý v silnej konkurencii v kategórii 10-11 ročných pokročilých nad 40 kg v napínavom finálovom zápase sa tešil z vytúženému titulu po niekoľkých rokoch. Najvzácnejšie medaily sa v najlepšej slovenskej konkurencii podarilo získať. V kata teamoch Real team potvrdil slovenskú špičku. Zvíťazili 6-7 ročných (Adela Suchánová, Monika Horváthová, Stella Bystrická), 8-9 ročných (Ema Zajačková, Terezka Ďatelinková, Klára Chrastinová) a suverénne aj 10-11 ročných dievčat (Sofia Štefaneková, Viktória Kadlecajová, Lenka Melicháreková ).

O kúsok menej šťastia vo finálovom zápase mali Monika Horváthová, Petra Chrastinová a Nina Pummerová. Monika získala na šampionáte kompletnú zbierku medailí. V športovom zápase do poslednej chvíle viedla, ale v posledných sekundách bodovala súperka. V súborných cvičeniach kata jednotlivcov bronz a kata team zlato. Kvalitný výkon podala aj Petra Chrastinová, pre ktorú to boli posledné MSR do 12 rokov a o pár mesiacov nastúpi do kadetskej kategórie. Vicemajsterka v kata 6-7 ročných začiatočníčok Nina Pummerová získala okrem kata aj bronz z agility. Niekoľkonásobná Majsterka SR v agility Viktória Kadlecajová si tento raz odniesla striebro, bronz v kata 10-11 ročné pokročilé a zlato v kata teame. Oba chlapčenské kata teamy 6- 7 roční (Kalafut, Hrnčárik, Beňo R.) a 10-11 (roční Kostelný, Lamačka, Beňo V.) sa stali vicemajstrami SR.

Na bronzový lesk medailí siahlo až 9 pretekárov. V silnej konkurencii kumite, čerstvý 10 ročný Matúš Lamačka ukázal svoje kvality. Síce mu o kúsok uniklo finále, ale boj o tretie miesto pretavil na kov. Všestranná pretekárka Lenka Melicháreková vystúpila na šampionáte 3 x na stupne víťazov – Kata, kumite individuál bronz a pre ňu premiérový kata team pomohla priviesť k titulu. Sedemročný Peter Hrnčárik sa po chorobe pre MSR dostal do formy a v disciplíne kumite do 22 kg získal vytúženú bronzovú medailu. Medailovú premiéru na MSR zažila aj Terézia Ďatelinková, ktorá sa stretla s víťazkou Slovenského pohára, ktorej podľahla. V boji o bronz však súperke z Rapidu Bratislava nedala šancu.

Gratulujeme a ďakujeme pretekárom za vzornú reprezentáciu mesta Trenčín. Trénerom Lenke Beňovej, Jozefovi Beňovi, Ivanovi Kostelnému, Martinovi Mrázikovi a spoluprácu s Branislavom Zubričaňákom za výbornú prípravu zverencov.

Zhrnutie výsledkov:

MAJSTER SR
Nikolas Kalafut – kumite 6-7r. do 26kg
Lukáš Kostelný – kumite 10-11 nad 40kg
Ema Zajačková, Terezka Ďatelinková, Klára Chrastinová – kata team 8-9ročné
Adela Suchánová, Monika Horváthová, Stella Bystrická – kata team 6-7 ročné
Sofia Štefaneková, Viktória Kadlecajová, Lenka Melicháreková- kata team 10-11 ročné

VICEMAJSTER SR
Nina Pummerová – kata 6-7 začiatočníčky
Viktória Kadlecajová – agility 11 ročné
Petra Chrastinová – kumite 10-11 pokročilé, nad 40 kg
Monika Horváthová – kumite 6-7 ročné, do 28 kg
Peter Hrnčárik, Nikolas Kalafut, Rafael Beňo – kata team 6-7 roční
Viktor Beňo, Lukáš Kostelný, Matúš Lamačka – kata team 10-11 roční

BRONZ
Nikolas Kalafut – kata 6-7 pokročilí
Monika Horváthová – kata 6-7 začiatočníčky
Terézia Ďatelinková – kata 8-9 pokročilé
Peter Hrnčárik – kumite 6-7, do 22 kg
Viktória Kadlecajová – kata 10-11 pokročilé
Lenka Melicháreková – kata 10-11 pokročilé
Matúš Lamačka – kumite 10-11 pokročilí, do 35 kg
NIna Pummerová- agility 7 ročné
Lenka Melicháreková- kumite 10-11 pokročilé, do 35 kg

5.miesta
K. Chrastinová, E. Klimačková, H. Holíková, S. Štefaneková, L. Kostelný, M. Grznárová, T. Mošková, V. Beňo