Môžu byť z nich budúci vojaci

Stredoškoláci z Trenčianskeho kraja mali možnosť zistiť, ako sú na tom fyzicky aj vedomostne. Už tretí rok sa stretávajú na branných súbojoch. Podporiť ich prišiel aj minister obrany Gajdoš.

„Je to taká tradícia, ktorú sme zaviedli a musím povedať, že som hrdý na to, že sa nám darí každoročne toto organizovať“, povedal minister.
Súťažilo sa v topografii, v zdravotníckej príprave, v chemicko-biologickej ochrane, v streľbe z airsoftových zbraní a vo vedomostnom kvíze.

„Branná pripravenosť je o budúcnosti Slovenskej republiky a zároveň, budovaním vzťahu vlastenectva k našej rodnej vlasti, k Slovenskej republike.“ zdôraznil Peter Gajdoš.
V športovom areáli trenčianskej Strednej športovej školy boli pre študentov pripravené prezentácie Ozbrojených síl SR a Vojenskej polície. Trenčiansky župan Jaroslav Baška povedal: „Ja pevne verím, že tí najlepší ktorí zvíťazia, budú mať záujem v budúcnosti možno vstúpiť aj do ozbrojených síl.“
„Dobrovoľná vojenská príprava je aj tento rok organizovaná. Môžu sa prihlásiť do 10. júna tohto roku. A teším sa na veľký záujem, pretože sme spravili všetko preto“, dodal minister.

Víťazné družstvo získa možnosť reprezentovať kraj na 48 – hodinovom vojenskom výcviku KEMP 2019 v Centre výcviku Lešť.

Peter Peťovský – Trenčiansky terajšok