Na Úrade Trenčianskeho samosprávneho kraja pomáhali

Liga proti rakovine organizuje každoročne zbierku na pomoc onkologickým pacientom. Raz do roka môže každý prejaviť s nimi spolupatričnosť tým, že si pripne žltý narcis. Tento rok zavítali dobrovoľníci aj na Úrad TSK.

“Za každým tým narcisom by sme mali vidieť určitú morálnu podporu, mali by sme vidieť vždy jeden príbeh takéhoto onkologického pacienta a mali by sme zároveň vidieť aj nádej na to, že sa nájdu aj s podporou takýchto dobrosrdečných ľudí, ktorí na Slovensku sú stále, že sa nájdu nové metódy liečenia, nové lieky,” zareagoval predseda TSK Jaroslav Baška. Samotní dobrovoľníci majú s týmto ťažkým ochorením svoje skúsenosti. Aj preto sú ochotní pomáhať. “Som sama onkologický pacient a viem, kde tie peniaze pôjdu a vela pomáhajú ako onkologickým pacientom aj rodinným príslušníkom. Každý cent pomôže tejto organizácii a tým pacientom,” vysvetlila dobrovoľníčka Gabika Benešová.

“Sama viem, čo je to táto choroba a kvôli tomu, aby sa aspoň niečím, nejakou troškou pomohlo,” pridala sa ďalšia dobrovoľníčka Ľuba Trenčanová. Minulý rok vyzbierali dobrovoľníci po celom Slovensku takmer 1 milión eur. A peniaze sa použili na prevenciu, vzdelávanie, výchovu, ale aj zabezpečenie potrieb pacientov v regiónoch, na podporu výskumu, ale aj na potrebnú  psychosociálnu pomoc.  “Súčasná doba je taká, že s ato týka v podstate skoro každého,” doplnila Trenčanová. “Ja chcem vyjadriť aj takýmto spôsobom určitú vďaku  a hlavne teda nádej, aby sa títo ľudia vyliečili a aby ostali, čo najdlhšie medzi name,” doplnil Baška.

Magdaléna Švančarková – Trenčiansky terajšok