Najlepší športovci mesta Trenčín za rok 2018

Športovci sa počas celého minulého roka snažili. V pote a športovej drine, dokázali nielen nám fanúšikom, ale hlavne sebe, že patria k slovenskej, európskej či svetovej špičke.

Tých najlepších pozval primátor mesta na radnicu, aby ocenil ich úsilie. V Trenčíne je približne štyritisíc športovcov. Z nominácie športovej verejnosti či jednotlivých klubov komisia mládeže a športu ocenila najlepších v piatich kategóriach. Za zisk titulu Majster Slovenska boli ocenené staršie žiačky hádzanárskeho klubu AS Trenčín v kategórií Najlepší mládežnícky športový kolektív. V tejto kategórií si ocenenie prevzali aj Juniori HK Dukly Trenčín.

Úspešnú sezónu má za sebou aj Branko Radivojevič. Vo svojej kariére získal množstvo ocenení. Titul Najlepší športovec mesta ho potešil. Titul Najlepší športovec mesta ešte získali, za kickbox Monika Chochlíková, fitneska Karolína Holbová a kulturista Martin Sagan.

Najlepšími handicapovanými športovcami boli bedmintonista Peter Vašíček a cyklista Július Maťovčík.

V seniorských kolektívnych športoch si ocenenie prevzali kolektívy ŠK Dračia Légia 2012 Trenčín a hokejisti Dukly Trenčín.

Ocenenie za celoživotný a výnimočný prínos v športe získal strieborný medailista z OH v Tokiu futbalista Vojtech Masný.

Peter Peťovský – Trenčiansky terajšok