Nekupujte, adoptujte si psíka u nás

Nekupujte, adoptujte si psíka u násOpustení psíkovia nachádzajú útočisko v trenčianskej karanténnej stanici. Na jej chod prispieva mesto Trenčín, ale pomáhajú dobrovoľníci a podporovatelia. Nielen pre nich ale aj ostatných záujemcov pripravili v útulku sobotu 8. septembra akciu Rozlúčka s letom.

Sme spravili akciu, taký deň otvorených dverí, kde vítame ľudí. Chceme im ukázať ako to tu u nás funguje. Priblížiť trenčiansky útulok verejnosti, deťom. Ukázať nejaké naše ciele, čo by sme chceli vybudovať a ako sa nám dá pomôcť,“ hovorí Petra Ožvaldová členka Občianskeho združenia Trenčiansky Útulok.

Leto je totiž z hľadiska kapacity útulku najkritickejším obdobím. Aj teraz majú v útulku plno. „Vrhy sa vyhadzujú je veľa utečených psíkov. Niektorých psíkov už nevládzeme prijať. Musia čakať na naše prijatie. Stáva sa, že čakajú dva, tri týždne,“ konštatovala Ožvaldová.

Akcia prilákala mnohých ľudí, ktorým pomoc nie je cudzia. „Chodievame aj dobrovoľnícky sem, spraviť nejakú robotu, keď je treba, ale dneska sme si viac menej prišli tie posledné ešte teplé, letné dni užiť,“ povedal jeden z návštevníkov podujatia.

S pomocou finančných prostriedkov z rozpočtu mesta, príspevkov ľudí a aj dobrovoľníckej práce ľudí sa do budúcnosti snažia zveľadiť prostredie, ktoré poskytne lepšie podmienky pre psíkov. V priestore stanice vyrastá nová murovaná budova, kde budú priestory pre choré psy, po operáciách i vnútorné koterce pre šteniatka, gravídne feny a v zime sem umiestnia psíkov, ktoré zle znášajú chlad.Nekupujte, adoptujte si psíka u násPlánujú aj ďalšie aktivity, napríklad upraviť prístupové priestory. „Chceme sa zamerať potom na staré koterce, ktoré už sú prehrdzavené, podlahy sa nám prepadávajú. Neustále to opravujeme, je s tým námaha. Chceli by sme niečo už do budúcna vybudovať, takého kvalitnejšieho, murovaného,“ dodala Ožvaldová.

Patrícia Šicková- Trenčiansky terajšok