Otvorte srdce a darujte knihu

Otvorte srdce a darujte knihuTrenčianska nadácia v spolupráci s kníhkupectvami v Trenčíne pripravila už po štrnástykrát projekt Otvor srdce, daruj knihu. Každý, kto chce potešiť deti, ktoré pod stromčekom toho zrejme veľa nenájdu, má príležitosť urobiť dobrý skutok. „Tento rok je momentálne 149 detí, čakáme ešte na jednu školu, ktorá má poslať zoznam,“ hovorí Nikola Sedláčková z Trenčianskej nadácie. Ako doplnila, knihy sa vypredajú veľmi rýchlo. „Minulý rok sa nám za dva týždne predali.“

Knihy sú označené týmto špeciálnym logom a aj menom detí, pre ktoré sú určené. Niektorí darcovia zvyknú vpisovať aj venovania.Otvorte srdce a darujte knihuRozhodla som sa kúpiť tieto knižočky pre detičky z toho dôvodu, že sú úplne krásne, perfektné,“ vyjadrila sa Zuzana, darkyňa z Trenčína.

A takých ako ona je oveľa viac. Nadácia má množstvo pozitívnych skúsenosti. Majú jednu anonymnú darkyňu, ktorá priebežne celý rok nakupuje rôzne knihy, ale aj plyšové hračky. A pred Vianocami ich anonymne podaruje organizácii. V súčasnosti čakajú na odovzdanie.

Síce ju nepoznáme, ale veľmi si vážime túto jej činnosť,“ dodala Sedláčková.

Magdaléna Švančarková – Trenčiansky terajšok