Papierové modely hradov z celej Európy

Na Trenčianskom hrade otvorili papierovú históriu. A to doslova, zbierka krásnych hradov zo Slovenska, z Českej republiky, ale aj z iných Európskych krajín láka objavovať.

„Ja som bol na Oravskom hrade, no a mne sa veľmi páčil napríklad ten,“ zareagoval Jakub Očenáš z Rožňavy. Rodinka z Rožňavy si pri ceste z Talianska odskočila aj na náš Trenčiansky hrad. A výstava ich zaujala. „No prekvapila ma tá dokonalosť, že aké sú prepracované, že je to ako skutočnosť. A hlavne deti, aby videli, aké tu máme krásne všetky pamiatky,“ doplnila svojho syna mama, Jana Očenášová.  Autor Vladimír Svoboda sa stavaniu papierových hradov venuje už 15 rokov. A podľa návštevníkov to musí byť riadna „piplačka“.

Niektorým návštevníkom zbierka hradov prišla veľmi vhod. „Chystáme sa na také malé turné hradov po Slovensku, aby sme si pozreli aj tieto hrady ostatné, ktoré sa tu nachádzajú,“ zareagoval Mária Buková zo Starej Ľubovne. Výstava je prístupná pre verejnosť od 1. apríla až do 29. mája. A 19. a 20. apríla môžete na hrade aj takéto modely tvoriť.

Magdaléna Švančarková – Trenčiansky terajšok