Paralympiádu podporili aj trenčianski futbalisti

Vyskúšali si svoje schopnosti, zmerali sily. Povzbudiť ich prišli aj trenčianski futbalisti. Tí Spojenú školu internátnu v Trenčíne pravidelne podporujú. Atletická paralympiáda nenechala nikoho len tak sedieť.

„Prišli sme hlavne podporiť deti, keďže aj my sami sme športovci, radi športujeme a pre deti je veľmi dobré, keď športujú,“ zareagoval hráč AS Trenčín Mariána Pišoja. „Tak je tam hlavne vidno ten zápal a tá radosť a tá snaha a to je pre mňa osobne to najdôležitejšie,“ doplnil ďalší hráč AS Trenčín Peter Kleščík.

Okrem domácich žiakov súťažili aj deti z ďalších špeciálnych škôl, z CSS DEMY, ale aj deti zo ZŠ Veľkomoravská. A to všetko v rámci inklúzie. „Deti súťažia v atletických disciplínach, už tradične máme skok do diaľky, skok do výšky, beh na 60 metrov, vytrvalostný beh, ktorý sa beží na hrádzi. A potom starší žiaci súťažia v súťaži vrh guľou  a mladší hádžu kriketovou loptičkou,“ objasnil disciplíny Okresnej atletickej paralympiády zástupca riaditeľky Peter Jakubec.  Pomáhali aj ambasádori športu pri základných školách v Trenčíne. „Ja si dokonca myslím, že deti, ktoré majú mierny handicap si možno ešte viac vážia ten vzťah k športu. Tie, ktoré ten handicap nemajú, možno ani nevedia, že sú zdravé, že nemusia prekonávať toľko prekážok,“ poznamenal Michal Lečko, ambasádor športu pri ZŠ Dlhé Hony.  

Magdaléna Švančarková – Trenčiansky terajšok