Pomáhali kamarátke, ale aj planéte

Pomáhali kamarátke, ale aj planéteUrobiť niečo pre túto planétu. Tak s takýmto cieľom študentky Strednej odbornej školy pedagogickej v Trenčíne pripravili burzu ošatenia. Žiaci, ale aj priatelia školy priniesli zo svojich skríň funkčné a zachovalé oblečenie.Touto burzou pre planétu by sme chceli podporiť slow fashion a zabrániť nakupovaniu množstva oblečenia,“ vysvetľuje Alexandra Hrnková spoluorganizátorka akcie. Sama ide príkladom a ako uviedla, nakupuje v second handoch, zúčastňuje sa rôznych bazárov a posúvam oblečenie, ktoré už nenosí, druhým.

Ako doplnila Sabina Sabová, spoluorganizátorka, aj touto akciou chcú spropagovať ekologickejšie spôsoby života. „Zameriavame sa na znižovanie odpadov a tiež triedenie odpadov,“ doplnila.

Výťažok z predaja venovali na liečbu pre kamarátku Bibianku Gagovú. „Chceli sme jej pomôcť, pretože vieme, aké nákladné sú pre ňu rehabilitácie a čo všetko to obnáša. Takže sme sa rozhodli pre túto burzu, ktorou sme zároveň podporili zdravý životný štýl, tým, že chceme naučiť ľudí recyklovať,“ objasnila zámer akcie Lívia Janská.Pomáhali kamarátke, ale aj planéte Bibianka má zrakové a fyzické postihnutie. Chodí do ZŠ sv. Andreja Svorada a Benedikta v Trenčíne. Škola je súčasťou areálu, kde sa nachádza aj spomínaná stredná škola. Deti sa dobre poznajú. Aj preto pomoc kamarátov potešila. „Peniažky použijeme na rehabilitácie v Centre Svetielko, pretože Bibianka musí kvôli svojmu zdravotnému stavu veľmi veľa cvičiť. Posielame jedno veľké ďakujem a po kresťansky Pán Boh zaplať,“ hovorí mamička Bibianky, Eva Gagová.

Magdaléna Švančarková – Trenčiansky terajšok