Pri lodenici dávajte pozor a spomaľte!

Pri lodenici dávajte pozor a spomaľte!Priestor pri lodenici v Trenčíne je obľúbeným miestom na trávenie voľného času. Zároveň tu prechádza počas dňa množstvo cyklistov, korčuliarov. Najmä poobede dochádza k drobným kolíziam medzi kanoistami a cyklistami.

Na vodu chodí trénovať približne stovka detí. Prechádzajú aj s loďkami od lodenice k Váhu, alebo sa od vody vracajú. Prechádzajú cez chodník kadiaľ jazdia cyklisti, korčuliari ale aj autá. Na základe podnetu od lodeničiarov sme osadili dopravné značky a na hrádzu sme dali nastriekať nápisy „spomaľ! , čo by malo byť prvé opatrenie.

Vplývame na ľudí, aby si uvedomili, že ozaj tam dochádza ku konfliktom a spomalili dobrovoľne,“ hovorí Róbert Hartmann, vedúci Útvaru mobility MsÚ Trenčín.Kanoisti upozorňovali radnicu na problémy už dlhší čas. Tá sa rozhodla situáciu riešiť.

V prípade, ak by tieto opatrenie neboli dostatočne účinné a nepomohli, plánuje radnica situáciu riešiť radikálnejšie. „Na hrádzu osadíme spomaľovače, zábrany, ktoré fyzicky cyklistu donútili ísť pomalšie,“ upozornil Hartmann.Pri lodenici dávajte pozor a spomaľte! Ako doplnil Anton Julény z Kanoistického klubu TTS Trenčín, tieto upozornenia bolo treba naozaj urobiť, aby prechádzajúci dostali informáciu, že tu dochádza k nejakému zvýšenému pohybu chodcov.

Magdaléna Švančarková- internetová televízia Trenčiansky terajšok