Prívalový dážď zaplavil Východnú ulicu

Prívalový dážď zaplavil Východnú ulicuDlhotrvajúce horúčavy vystriedali dažde. Zrážková vlna sa prevalila aj Trenčínom. Intenzívny lejak spôsobil, že Južania z Východnej ulice sa museli brodiť nánosmi blata.

Ako informoval Ľubomír Kadlečík, správca miestnych komunikácii v Trenčíne, hlavnou príčinou bol prívalový dážď. Na také množstvo vody nie je dimenzované premostenie na Východnej ulici. Odolať prívalovým nánosom nedokázali ani dažďové vpuste, ktoré mesto dáva pravidelne čistiť. Otvor pod mostom Lavičkového potoka pri spaľovni sa upchal a voda sa vyliala na Východnú ulicu, kde vytvorila ďalšie koryto. Na cestu naplavila zeminu z polí a všetok odpad. Zasahovali dobrovoľní hasiči z Opatovej a zo Soblahova, ktorí odčerpávali vodu. Celá akcia trvala približne dve hodiny.

Podľa Kadlečíka bude mesto žiadať od správcu tohto vodného toku, aby spravili opatrenia na premosteniach, pretože otvory v mostoch nezvládajú väčší prietok vody.

Ako vysvetlil Marián Bocák, hovorca Slovenského vodohospodárskeho podniku, potrubie nie je a ani nebolo upchaté, ale jeho malý priemer nedokázal odviezť požadovaný prietok vody. „Problém s prívalom vody mohol spôsobiť aj nevhodne zvolený osevný postup na okolitých poliach, respektíve, ak nebol dodržaný,“ doplnil.Prívalový dážď zaplavil Východnú ulicuNa Lavičkovom potoku prebieha údržba, ktorá bude pokračovať až do októbra 2018. Odstraňovanie naplavenín z ciest bude prebiehať až do úplnej zjazdnosti postihnutých ciest záplavami.

Peter Peťovský – Trenčiansky terajšok