R. Medal: Jeden cyklista znamená jedno auto mínus

Diskutovali o bikesharingu, o prebiehajúcej výstavbe cyklotrasy na Karpatskej, ale aj o ďalších možnostiach pre cyklistov v Trenčíne. Cyklokomisia si stanovila nové ciele.

„A to je vlastne prepojenie cyklochodníkom z centra na Sihoť. Hlavne teda cez križovatku pri hoteli Elizabeth. Tam sa teda pripravuje projektová dokumentácia na to, aby sa to sprejazdnilo, aby mohli cyklisti jazdiť normálne cez svetelnú križovatku, mali svoj pruh,“ objasnil predseda Richard Medal.

Koľko to bude stáť, ukážu výsledky projektovej dokumentácie. „Je to vlastne o celej rekonštrukcii tej svetelnej križovatky, ktorá už dnes technicky nepostačuje. Takže to nebude úplne lacná záležitosť,“ doplnil. Ak všetko dobre pôjde, tak budúci rok by sa podľa Medala mohli vyčleniť prostriedky z rozpočtu na jej výstavbu. Komisia zároveň prebrala aj možnosti bikesharingu. Okrem toho chcú členovia komisie pracovať aj na väčšej osvete a nabádať vodičov k väčšej tolerantnosti. Pretože platí toto. „Každý jeden cyklista znamená, jedno auto mínus,“ doplnil Medal.

Magdaléna Švančarková – Trenčiansky terajšok