Rekonštrukcia administratívnej budovy mešká, otvoriť by ju mali 1. júla

Práce na rekonštrukcii „Skleníka“ na Trenčianskom hrade meškajú. Podpísalo sa pod to nepriaznivé počasie, ale aj dodatočné archeologické prieskumy.

„Našli sme teda základy budovy, ktorá bola zbúraná niekedy na prelome 50-tych až 60-tych rokov. A asi najzaujímavejší nález, ktorý nikto nečakal, bola delová guľa kamenná,“ vysvetlil riaditeľ Trenčianskeho múzea Peter Martinisko.  Práce sú v súčasnosti v plnom prúde. Miestnosť na predaj lístkov je momentálne už zariadená nábytkom, dorábajú sa sociálne zariadenia, v priestoroch budúcej kaviarne treba ešte dorobiť omietky.

“Sú nainštalované napríklad vonku turnikety, dorába sa tá zámková dlažba, ktorá tu má byť, robí sa ešte posledný obklad kamenný tej časti, kde bol v minulosti skleník, ktorý sa teda úplne komplet rozobral,“ doplnil predseda TSK Jaroslav Baška. Hrad je otvorený počas prác a meškanie prináša problémy. “Komplikuje nám to prevádzku, plus znižuje to bohužiaľ návštevnícky komfort. Ako investor, Trenčianske múzeum, sme sklamaní. Budeme to potom riešiť v zmysle zmluvy,“ objasnil postup Martinisko. Napriek tomu, by všetko malo byť hotové do začiatku prázdnin a otvárať chcú 1. júla.

Magdaléna Švančarková- Trenčiansky terajšok