Rozlúčka s letom Pri Trenčianskej bráne

Rozlúčka s letom Pri Trenčianskej bráne Mestský festival ľudovej kultúry sa aj tento rok niesol v znamení dobrej zábavy, hudby a jedla. Od piatka 7. 9. do nedele 9. 9. námestie zaplnili stánky s remeselníkmi, divadelníci, rôzne atrakcie nielen pre deti.

Okrem predajcov s ponukou tradičných remeselných výrobkov, nechýbali lahodné pokrmy, burčiak či víno. Pestrý bol aj hudobný program. Čaro Trenčína prilákalo aj mnohých vynikajúcich hudobníkov.

My sme Rusín Čendeš Orchestra z Banskej Bystrice, zo stredu Slovenska, ale hráme rusnácke, východniarské piesne,“ priblížil účinkujúcu kapelu spevák René Bošeľa.

Na pódiu na Mierovom námestí vystúpila aj skupina White Melon, ktorá hrá štýl elektro swing. „Sme jediná kapela na Slovensku, ktorá sa venuje tomuto zmodernizovanému swingu,“ prezradila speváčka skupiny Ema Papšová.Rozlúčka s letom Pri Trenčianskej bráne V Trenčíne je vynikajúca atmosféra, my sme tu hrali v zime minulého roku a bolo to fakt super,“ dodal Bošela. Atmosféru festivalu ocenili nielen hudobníci, ale najmä samotní návštevníci. Naozaj veľmi pekné. Je tu veľa zaujímavých akcií, veľa zaujímavých stánkov, veľa ľudí, takže, aj jedlo dobré.“ Počas celého festivalu vystúpilo niekoľko skvelých tanečných aj hudobných skupín, medzi ktorými nechýbali Zlaté husle, skupiny Hex, či Para.

Naposledy sme tu hrali v júni hore na hrade. Sme mali výborný koncert, bolo veľmi veľa ľudí, bolo to super. Trenčín je naše obľúbené mesto,“ vyznal spevák skupina Para Tomáš Šedivý „Lasky“.

Patrícia Šicková- Trenčiansky terajšok