Študentom vynovia internát

Študentom vynovia internátVysoké školy na celom Slovensku dostali peniaze na opravu svojich internátov. A to v celkovej sume 20 miliónov eur. Rozdeľovanie financií neobišlo ani Trenčín.

Študentský domov v Záblatí má kapacitu 96 miest. Počas školského roka je plne obsadený a využívaný. Rekonštrukcia vnútorných priestorov budovy už bola nevyhnutnosťou. Prostriedky na obnovu získala univerzita z úradu vlády vo výške 237-tisíc eur a aj z ministerstvo školstva, ktoré prispelo sumou 150-tisíc eur na modernizáciu technologického vybavenia študentskej jedálne, priamo tu v areáli fakulty špeciálnej techniky. Okrem toho univerzita vyčlenila aj vlastné zdroje, a to 95-tisíc eur.

Internát v Záblatí už začali opravovať. Momentálne tu robotníci vymieňajú okná, potom prídu na rad radiátory, dvere, dajú do poriadku schodiská, celý trakt bude vymaľovaný. Práce chcú stihnúť načas a to do 24. septembra.Študentom vynovia internátUniverzita však má aj ďalšie plány. Ako informoval Jozef Habánik, rektor Trenčianskej univerzity A. Dubčeka budúci rok chcú opraviť fasádu a v roku 2020 dotvoriť areál a vybudovať multifunkčné ihrisko. Za predpokladu, že získajú od štátu potrebné financie.

Magdaléna Švančarková – internetová televízia Trenčiansky terajšok