Trenčianskemu hradu vzrástla návštevnosť

Trenčianskemu hradu vzrástla návštevnosťNávštevnosť Matúšovho hradu opäť vzrástla, za posledné roky o viac ako štvrtinu.

Za prvý polrok 2018 dominantu mesta navštívilo o 2 600 ľudí viac ako za rovnaké obdobie minulého roka. Celkovo na hrad našlo cestu viac ako 57-tisíc ľudí. „Tieto čísla sú veľmi pozitívne a napovedajú, že by hrad mohol prekonať rekord v návštevnosti,“ konštatovala Veronika Reznáková, hovorkyňa TSK.

Podľa vedenia Trenčianskeho múzea lákajú návštevníkov na hrad najmä tradičné podujatia, ako je napríklad dobový tábor. Začali aj s ďalšími aktivitami. „Konkrétne s projektom „Čo ukrýva depozitár“. Veľkej pozornosti sa tešia aj naše nočné podujatia, kedy má hrad inú atmosféru,“ doplnil Tomáš Michalík, zástupca riaditeľa a právnik Trenčianskeho múzea.Trenčianskemu hradu vzrástla návštevnosťNa hrade aktuálne prebiehajú viaceré rekonštrukcie. A to južného opevnenia, ale aj výstavba nového informačného centra. Tie majú prispieť k lepším podmienkam pre návštevníkov. A tak ich prilákať ešte viac. Z predajne vstupeniek a suvenírov, známej ako skleník, vznikne kaviareň spolu s predajom suvenírov, čím sa zlepší komfort pre návštevníkov. Zrekonštruované budú aj sociálne zariadenia. Tie budú bezbariérové.

Hrad každoročne navštívi približne 120-tisíc návštevníkov a je druhou najnavštevovanejšou pamiatkou v kraji.

Magdaléna Švančarková – internetová televízia Trenčiansky terajšok