Trenčiansky kraj láka návštevníkov, strávia tu priemerne štyri dni

Trenčiansky kraj láka návštevníkov, strávia tu priemerne štyri dniKrajská organizácia cestovného ruchu Trenčín región zhodnotila turistickú sezónu. Už teraz čísla hovoria o rastúcom záujme o náš kraj. Trenčiansky región za prvý polrok 2018 navštívilo okolo 173-tisíc návštevníkov, čo je o tisíc návštevníkov viac ako za obdobie minulého roku,“ hovorí Juraj Gerlici z KOCR Trenčín región. Ako dodal, stúplo aj tempo návštevnosti a počty prenocovaní zahraničných turistov. „Je to najviac na celom Slovensku, okolo 17 percent.“

Najviac turistov cudzincov prišlo zo susednej Českej republiky, zavítali k nám aj Nemci, Poliaci, ale aj Rakúšania. Sto percentný nárast zaznamenali pri návštevníkoch z USA, či Veľkej Británie. Priemerne v regióne strávia takmer štyri dni, čo je slovenské prvenstvo spomedzi všetkých krajov. Návštevníkov najviac lákajú hrady – Trenčiansky, Beckovský i Čachtický. A, samozrejme, aj kúpele. No a všetko, čo náš kraj ponúka, zhrnuli do prvého 110 stranového turistického bedekru, ktorý ponúka zaujímavé tipy na výlety.Trenčiansky kraj láka návštevníkov, strávia tu priemerne štyri dniPamiatky a o pamiatkach si vedia prečítať aj v knihách, ale potrebujú nájsť príbehy ľudí, ktorí sú priamo z tých regiónoch, potrebujú ten región ochutnať,“ vysvetľuje Ján Pallo, riaditeľ vydavateľstva The Slovak Spectator, ktoré cestovateľské edície vydáva.

Organizácia získala okrem iného tento rok aj ocenenie za svoju prácu, v súťaži podnikové médium. A to konkrétne druhé miesto za webovú stránku a intranet a tretie miesto v kategórii podnikové noviny.

Magdaléna Švančarková – Trenčiansky terajšok