Trenčiansky robotický deň

Už po štrnástykrát do Trenčína mierili menší i väčší nadšenci robotiky. Trenčiansky robotický deň prilákal celkovo 176 prihlásených tímov z celého Slovenska. Súčasťou bolo aj súťaženie robotov vo viacerých kategóriách, ako follower easy, či follower hard.

Nechýbal ani obľúbený free style. „Urobili sme robota, ktorý je prototyp do vlakov a je to vlastne z dôvodov hygieny,  vo vlakoch. Budú lístky, že si budeme môcť kúpiť lístok a môžete si potom vybrať, či chcete kávu alebo čaj a na základe toho, či zatlieskate jedenkrát alebo dvakrát, dostanete kávu alebo čaj a vlastne týmto spôsobom to dokážeme hygienicky vyriešiť,“ vysvetlil svoju prácu 13 ročný Martin Šamaj zo ZŠ Kubranská v Trenčíne.

Podstatnou témou tohto ročníka bola aj ekorobotika. „Viete v súčasnosti sa všade hovorí, že za posledných 100 alebo 150 rokov ako sme si boli schopní „zanešváriť“ túto a niekto musí vymyslieť také zariadenia, ktoré budú odstraňovať tie nedostatky, ktoré sa tam dostali a sú to v budúcnosti zase len technici,“ objasnil organizátor podujatia Ľuboš Chochlík, riaditeľ SOŠ Pod Sokolicami v Trenčíne.

Magdaléna Švančarková – Trenčiansky terajšok