V Trenčíne sa hrá Slovenská extraliga v mariáši

V Trenčíne sa hrá Slovenská extraliga v mariášiMariáš je kartová hra, ktorú jej milovníci z Trenčína a okolia povýšili na šport a v roku 1998 založili Trenčiansky mariášový klub vo volenom mariáši.  Klub združuje členov v rámci Trenčianskeho kraja. Mariášu sa venujú prevažne hráči v staršom veku. Nie je ničím výnimočným, keď sa na turnajoch zúčastňujú aj osemdesiatnici, ktorí dosahujú dobré výsledky.

Priemerný vek hráčov v trenčianskom klube je približne 55 rokov.    V súčasnej dobe patria trenčianski hráči medzi najlepších v rámci Slovenskej extraligy vo volenom mariáši. V prvej TOP stovke sa pravidelne umiestňuje desať hráčov z Trenčína. V dlhodobých historických tabuľkách Slovenskej extraligy od roku 1999 až 2016, má klub v prvej desiatke dvoch hráčov.

Tento rok zorganizovali v rámci Majstrovstiev Slovenska turnaj, Veľkú cenu Považia, kde sa domáci hráč Dušan Kačina umiestnil na siedmom mieste. Hráči sa pravidelne stretávajú na domácej regionálnej súťaži Trenčianskej mariášovej lige, ktorá je akousi prípravou na extraligové turnaje. Chlapi berú mariáš nielen ako hru, ale aj možnosť na stretnutie sa s priateľmi.

Spracoval

Peter Peťovský – TRENČIANSKY TERAJŠOK