Vláčiky dorazili na Trenčiansky hrad

Vláčiky dorazili na Trenčiansky hradTakmer 40 metrov pojazdnej trate, 150 modelov vláčikov, ale aj množstvo historických predmetov, napríklad cestovné lístky, či uniformy. Unikátnu výstavu pripravil Klub Modrý horizont Topoľčany v priestoroch Trenčianskeho hradu. Sú tu tri stanice, ktoré zobrazujú, v podstate dve stanice sú ako verný obraz staníc Radošina, Veľké Uherce, jedna stanica je fiktívna. Potom sú tu traťové moduly, ktoré spájajú tieto stanice samostatne,“ hovorí Peter Boris z Klubu Modrý Horizont.

Koľajisko je plne digitalizované a každý rušeň má svoj vlastný ovládač. Sú doplnené zvukovým dekodérom. To znamená, že vydávajú zvuky ako skutočné rušne.

Prevádzkujeme tu viacero vlakov,“ pokračuje Boris. „Snažíme sa naše modelové vláčiky zamerať na obdobie 80-tych rokov 20-teho storočia, to znamená obdobie Československých štátnych dráh. Vtedy ešte jazdili aj parné mašinky.“Vláčiky dorazili na Trenčiansky hrad Tento rok oslavujú železnice niekoľko zaujímavých výročí. A to 170 rokov od príchodu prvého parného vlaku na Slovensko, ale aj 100 rokov vzniku Československých dráh. Výstava bude v priestoroch hradu do 28. februára 2019.

Magdaléna Švančarková – Trenčiansky terajšok