Všetko, čo neviete rozchodiť, sa dá použiť do knižky

Všetko, čo neviete rozchodiť, sa dá použiť do knižky Už ako vysokoškoláčky začali spoluprácu, vznikla z nej známa detská televízna relácia Od Kuka do Kuka. Beseda s autorkami Barborou Kardošovou a Evou Borušovičovou v trenčianskej knižnici bola spojená aj s prezentáciou novej knižky, Do plaviek.

Autorka knihy Do plaviek, scenáristka, režisérka Eva Borušovičová do knihy vybrala svoje články, ktoré napísala v priebehu ostatných osem – deväť rokov. „Ja volám Evine články kázne. Podľa mňa sú to také milé kázne, moderného typu, s patričnou dávkou moderného humoru,“ prezradila na besede spojenej s prezentáciou knihy spisovateľka, režisérka Barbora Kadošová.

Práve Borušovičovej tvorba je opradená rúškom tajomstva. Mnohí ju totiž spájali so známym autorom, so pseudonymom Maxim E. Matkin. „Napriek tomu, že Matkin je spisovateľ, ktorý niekoľkokrát dal vedieť, že to, že píše a môže žiť a písať, úzko súvisí s tým, aby zostal v anonymite,“ objasnila Boručovičová.Všetko, čo neviete rozchodiť, sa dá použiť do knižky Pri písaní sa obe autorky inšpirujú samotným životom, ktorý prináša rozmanité príbehy. Všetko, čo vás v živote postretne a neviete to rozchodiť, prípadne sa s tým trápite, tak sa to krásne dá použiť do knižky. Tam sa to vyrieši a potom si to vyriešite aj v sebe, ľahšie,“ hovorí Kardošová.  

Tak ako žijem ako ma veci trápia napríklad alebo zaujmú, tak o nich vlastne píšem,“ doplnila ju Borušovičová. O úspešnosti knihy Do plaviek, svedčí aj jej už tretia dotlač v priebehu dvoch mesiacov.

Patrícia Šicková – Trenčiansky terajšok