Archívy kategórií: Z MESTA

Ignorujú predpisy, parkujú kade – tade

Ignorujú predpisy, parkujú kade – tadeMestská radnica rieši už dlhodobo problém s parkovaním pri mestskom kúpalisku. Vodiči totiž, v snahe dostať sa čo najbližšie, nerešpektujú predpisy a doslova parkujú kade tade. 

Tlačová beseda „Aktuálny stav sporu o milióny Eúr medzi mestom a Tatra Real Trade a.s.“

Tlačová beseda "Aktuálny stav sporu o milióny Eúr medzi mestom a Tatra Real Trade a.s."Viac ako 10 rokov Trenčanov trápi tzv. „Cellerova jama“. Mesto po rozhodnutí ústavného súdu muselo zaplatiť 135 tisíc Eúr súkromnej spoločnosti. Tá si nárokuje uhradiť škodu 1.6 milióna Eúr. Mesto sa ide brániť. Ako to sa dozviete z tlačovej besedy primátora mesta. 

Kolapsy z tepla pribúdajú

Kolapsy z tepla pribúdajúHorúce letné dni trápia ľudí už dva týždne. Niektorí sa skrývajú v tieni a niektorí aj počas obeda trávia čas na priamom slnku. Nie je teda prekvapením, že kolapsy z tepla pribúdajú.

Salmonelu za posledných 15 rokov v zmrzline nezachytili

Salmonelu za posledných 15 rokov v zmrzline nezachytiliLeto je v plnom prúde a aj sezóna pre výrobcov zmrzliny. Tí musia dbať na kvalitu svojich výrobkov. Pravidelne ju kontrolujú hygienici.

Verejnej zelene pribúda, polieva ju už nové polievacie auto

Verejnej zelene pribúda, polieva ju už nové polievacie autoMestské hospodárstvo a správa lesov sa stará o viac 1000 stromov a cez 1500 záhonov. V týchto horúčavách ich treba častejšie polievať. Polievacie auto, staré tridsať rokov, je poruchové a už nestačí. Naviac je iba požičané a momentálne v oprave.