Z odbornej školy bude opäť stavebná priemyslovka

Z odbornej školy bude opäť stavebná priemyslovkaStredná odborná škola stavebná Emila Beluša v Trenčíne už od septembra zmení názov. Ten jej má priniesť lepší kredit, ale aj väčší záujem zo strany študentov. Zmenu schválili krajskí poslanci na júlovom zastupiteľstve.

V tejto strednej škole sa stále vyučujú predmety, ktoré patria na strednú priemyselnú školu. Na základe žiadosti riaditeľky školy sme predložili žiadosť na ministerstvo školstva,“ hovorí Daniela Hilčíková, vedúca Odboru školstva a kultúry Trenčianskeho samosprávneho kraja. Pripomenula, že aj historicky obyvatelia Trenčína poznajú túto školu práve pod názvom stavebná priemyslovka.

Podľa riaditeľky školy Matiny Knappovej bola zmena názvu jednou z jej priorít. „Snažila som sa vrátiť škole meno, pretože si myslím, že my sme priemyslovka a patríme medzi takéto školy.“

Ministerstvo zmenu názvu školy schválilo. Následne prišli na rad krajskí poslanci. Pre školu to bude znamenať určite zvýšenie kreditu školy,“ doplnila Hilčíková. Upozornila aj na pripravované Centrum odborného vzdelávania a prípravy pre stavebníctvo. Jeho cieľom je sústrediť najnovšie technológie a učiteľov špecialistov, ktorí dokážu poskytnúť vysoko odborné vzdelávanie. V centre, ktoré bude v priestoroch školy, budú študenti v oblasti praktickej výuky pracovať s najmodernejšími strojmi a zariadeniami. „Pre našu školu je to exkluzívna nálepka,“ dodala riaditeľka školy.Z odbornej školy bude opäť stavebná priemyslovkaV súčasnosti prechádza škola komplexnou rekonštrukciou. Od septembra tak bude v novom šate a so staronovým názvom Stredná priemyselná škola stavebná Emila Beluša.

Magdaléna Švančarková – internetová TV Trenčiansky terajšok