Za 6 miliónov eur opraví župa 60 kilometrov ciest

TZa 6 miliónov eur opraví župa 60 kilometrov ciestrenčianska župa sa pustila v auguste do opráv ciest. A to v celkovej dĺžke takmer 60 kilometrov. Pôjde o dlhodobo zničené úseky II. a III. triedy vo všetkých deviatich okresoch kraja. A nebude to iba látanie výtlkov, ale naopak – súvislé celoplošné opravy.

Podľa predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja Jaroslava Bašku je vhodné práve počas leta, keď sú ľudia na dovolenkách, treba cesty rekonštruovať. Celá investícia do opráv ide z rozpočtu TSK.

Opravy sa budú robiť počas premávky a budú prejazdné. „Na väčšine ciest budú iba čiastočné uzávierky, obmedzená rýchlosť, všetko bude označené prenosným dopravným značením,“ upozorňuje Radovan Karkuš, poverený riadením Správy ciest TSK.

Práce začali na ceste do seriálovej Hornej Dolnej. V okrese Trenčín opraví župa tiež niekoľko úsekov. Trenčania sa môžu tešiť na opravu ulice Jána Derku, v časti Kubrá. Hovorí sa o nej už dlho a v pláne bola aj minulý rok. No nestalo sa. V auguste sa to však zmení.Za 6 miliónov eur opraví župa 60 kilometrov ciestOpravy všetkých ciest zabezpečí spoločnosť Strabag s.r.o, ktorá vyhrala verejné obstarávanie. Ako ozrejmil Anton Boc, zástupca spoločnosti, pracujú už vo všetkých okresoch, kde sa robia súvislé opravy. Počas rekonštrukčných prác odfrézujú takmer 288-tisíc metrov štvorcových, vyčistia 40 kilometrov priekop a položia 80-tisíc ton asfaltu.

Magdaléna Švančarková – internetová televízia Trenčiansky terajšok