Zásobovanie v centre mesta bude od 1.júla do 9.30 hodiny

Pešia zóna v centre mesta bude mať obmedzený vjazd zásobovacích vozidiel. Zatiaľ majú až do 11 hodiny. Od 1.júla budú mať zásobovacie vozidlá povolený vjazd od 5 hodiny do 9.30 hodiny.

Pôvodne malo byť obmedzenie do 9 hodiny. Majitelia prevádzok však hovorili o problémoch. “Oni povedali, že tá 9.30 by bola pre nich možno prijateľnejšia ako tá deviata.Tak som si povedal, že tá 9.30 je čas, keď viem ešte urobiť kompromis. Ale bol to posledný možný čas. Všetko nad 9.30 si myslím, že by už neplnilo tú funkciu, o ktorú nám ide,” vysvetlil rozhodnutie a zmenu pôvodného návrhu primátor Trenčína Richard Rybníček.

Snahou je zvýšenie bezpečnosti domácich i návštevníkov na zrekonštruovanom námestí. Obmedzenie vjazdu platí na Mierové, Štúrove námestie a na ulice Hviezdová, Vajanského, 1.mája, Hviezdoslavova, Jaselská a Sládkovičova. Pri vstupe na námestie by mal pribudnúť aj výsuvný stĺpik. “Myslím si, že niekedy na jeseň by sme to mohli namontovať, takže v priebehu troch, štyroch mesiacov,” objasnil primátor. Podľa jeho slov však do procesu môžu ešte zasiahnúť pamiatkári.

Magdaléna Švančarková – Trenčiansky terajšok